211 221 895
zavolejte nám nyní

Účetnictví neziskových organizací

  • Povedeme účetnictví Vaší neziskové organizace.
  • Zdarma skenujeme doklady, můžete k nim kdykoliv přistupovat online.
  • Naše účetní mají více než 20 let zkušeností, postaráme se o Vás.
Tip: Proč je výhodné změnit účetní firmu? (navíc akce - 3 měsíce vedení zdarma)

Nezisková organizace je nevládní organizací nebo občanským sdružením, které je obecně prospěšné společnosti. Je dobrovolným sdružováním občanů, kteří mají společné cíle a jsou ochotni spolupracovat na uspokojování potřeb a zájmů buď samotných členů nebo druhých lidí. Občanskou společností jsou nazývány proto, že plní a prosazují obecný zájem společnosti.

Nezisková organizace je sdružením členů nevládního sektoru, jenž rozhodují sami za sebe, zatímco ve veřejném sektoru se na rozhodování podílí více odborných pracovníků. Neziskové organizace pracují nezávisle na státu a jejich činnost prospívá veřejnému blahu společnosti.

Nestátní sektor, pod který neziskové organizace spadají, se zaměřuje na pomoc, která doposud nebyla zapotřebí. Snaží se nahradit nefungující činnost státu (např. péče o bezdomovce - Naděje, Armáda spásy, pomoc obětem trestných činů - Bílý kruh bezpečí, pomoc narkomanům – Drop-In), popř. ji doplňují.

Většina nestátních organizací poskytuje více druhů služeb a snaží se oslovit více cílových skupin (studenti SŠ, firmy, seniory).

Vedení účetnictví neziskových organizací

Předmětem účtování je jejich činnost – příjmem jsou hlavně výtěžky různých koncertů a společenských akcí, dále pak finance získané finančními sbírkami a naopak i použití takto získaných peněz.  Nemají svoji výdělečnou činnost.

Nezisková organizace musí dávat pozor na to, jaké má příjmy, protože se od toho odvíjí daň z příjmů. Jsou to například tržby ze vstupného (pokud nebylo nahlášeno předem příslušným orgánům), reklamní činnosti, ale i výtěžek ze sběru papíru apod.

Vzhledem k tomu, že jsou zapsány do Obchodního rejstříku, vedou (podvojné) účetnictví ve zjednodušeném rozsahu. Problematikou vedení účetnictví neziskových organizací se zabývá vyhláška č. 504/2002 Sb.

Tři důvody proč zvolit TaxAccount pro Vaši neziskovou organizaci

1. 20 let zkušeností v oboru + spolehlivost

Naše účetní mají přes 20 let zkušeností, poradíme s Vašimi účetními problémy a zajistíme vždy 100% stav účetnictví Vaší neziskové organizace.

2. Vždy jednoduché a nízké ceny za vedení

Nenabízíme složité balíčky, které poté nevyužijete ani z 50%.

U nás platíte vždy jen za to, co opravdu využijete.

3. Usnadníme správu Vaší neziskové organizace

Každé neziskové organizaci zdarma spravujeme datovou schránku a skenujeme veškeré doklady. Své doklady i datové zprávy tak máte vždy po ruce, bez dalších starostí.

Mám zájem o vedení účetnictví   nebo   Zobrazit kompletní ceník

logo TaxAccount
TaxAccount s.r.o.
Blanická 1008/28
120 00 Praha 2

IČ:         24185019
DIČ:      CZ24185019
Účet:     2600503065/2010

211 221 895
zavolejte nám nyní

E-mail:   ucto@taxaccount.cz

Zobrazit všechny kontakty

Naši partneři

ČSOB Pojišťovna

Máme sjednáno profesní pojištění odpovědnosti do výše 5 000 000 Kč, zatím jsme jej ale nemuseli nikdy využít.

PREMIER SYSTEM - účetní software

Profesionální účetní software s 15-letou tradicí, nejvyšší verze Enterprise pro všechny velikosti firem, stabilní základ Vašeho podnikání.

FIRMIN

Zakládání či koupě firmy nikdy nebyla jednodušší, firma do 24 hodin i se sídlem v Praze. Již přes 2000 založených firem.

© 2011-2013 TaxAccount s.r.o. | Mapa stránek | Ochrana osobních údajů